Doplňující informace

  • ZŠ Třebízského v síti

Kvalitní péče o děti a jejich vzdělání

Naší snahou je poskytnout kvalitní výchovně vzdělávací péči všem dětem v naší školce a zajistit tak dětem příjemný a klidný pobyt bez stresu a pravidelný režim.

Děti se těší na ranní hry, které probíhají cca do 8. 30 hod.
Poté již následuje zdravotně pohybové cvičení a následně ostatní řízené vzdělávací aktivity.
Proto prosíme rodiče o příchod do MŠ do 8. 00 hod.

Řešení konfliktů

Děti ve školce prožívají různé situace, se kterými si nevědí rady, a které jsou pro ně nové. Je důležité, aby se naučily tyto situace řešit. Pro vstup do základní školy je tato dovednost více než nezbytná.

Doporučovaný postup:

  1. Vést dítě ke schopnosti říci nahlas, co se mu nelíbí (neubližuj mi, nekřič, neber mi hračku...)
  2. Není–li účinné: Požádat paní učitelku o pomoc. Vysvětlit dítěti rozdíl mezi žalováním a informací, která předejde násilí a ochrání zdraví (za žalováním se zpravidla skrývá nějaký prospěch či škodolibost, informací chráním sebe, své kamarády...)
  3. V případě, že dítě zatím neumí nepříjemné situace řešit, je nutná spolupráce učitele s rodičem, konflikt analyzovat a domluvit postup. Doporučuji prvotní konzultaci provést vždy nejprve s paní učitelkou. S dítětem poté situaci rozebrat v klidu a bez emocí.

Pobyt venku za každého počasí

Někteří rodiče oceňují a vítají pobyt venku za každého počasí, někteří nejsou rádi. Vzhledem k celodennímu pobytu většiny dětí ve školce (některé děti zde tráví čas od 6:00 do 16:30) je důležité dopřát dětem pohyb na čerstvém vzduchu alespoň 1 x denně. Rodiče se v těchto případech mohou spolehnout na eliminaci pobytu venku v případech inverze, extrémně chladného počasí, prudkých dešťů, větru apod. Pokud dítě má vhodné oblečení – nepromokavou obuv případně pláštěnku, vycházka v mokrém terénu či za jemného deště zdravému dítěti určitě prospěje. (Doporučení pediatrů i hygieniků). Pokud má dítě zdravotní potíže (nemoc) je velmi vhodné navštívit lékaře a dbát jeho pokynů.